Copyright 2018 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Zrelaksuj się

 

Znaczenie relaksu dla zdrowia

 

W Japonii istnieje termin, który często bywa podawany na aktach zgonów – karoshi, czyli śmierć z przepracowania, pierwszy jej przypadek został odnotowany w 1969 r., obecnie w Japonii z przepracowania umiera około 10 tysięcy osób rocznie. Duże wyzwania jakie przed sobą stawiają, poświęcenie się pracy, w której często spędzają cały dzień (z wyjątkiem chwil gdy śpią), niewyspanie, stres oraz brak umiejętności właściwego i pełnego zrelaksowania się – odpoczynku. Okazuje się bowiem, że aby wiele osób nie potrafi skutecznie się zrelaksować, dlatego też powstają liczne poradniki jak się relaksować. Poniżej prezentujemy kilka metod skutecznego odpoczynku.

 

 

 

  1. Ciężki – lekki – jest to ćwiczenie, które najlepiej wykonywać na leżącą, należy po kolei napinać wszystkie mięśnie ciała, wyobrażając sobie, że ważą kilka ton, a następnie po kolei począwszy od końców palców u stóp aż pod mieszki włosów wszystkie mięśnie należy rozluźniać wyobrażając sobie przy tym, że są lżejsze od powietrza.

  2. Długa kąpiel – stosunkowo prosta metoda, polegająca na wzięciu gorącej kąpieli, która powinna trwać 30 – 40 minut, przy czym należy dbać, by woda zawsze była ciepła.

 

 

 

f t g m

    

mail: infomacja@solitarytrees.net

          tel: 5874-8561-87

      kontakt bezpośredni:
   Wrocław, ul. Wrzosowa 7