Copyright 2018 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Zadbaj o... zęby

 

Zdrowie Twoich zębów, to zdrowie Twojego ciała

 

Zdrowe zęby to nie tylko piękny i estetyczny uśmiech, to również zapewnienie zdrowia dla całego organizmu, dlatego należy o nie szczególnie dbać. Już 9 000 lat temu na terenie dzisiejszego Pakistanu tamtejsze ludy wierciły w zębach kanały, aby pozbyć się próchnicy. Tamtejsze metody leczenia zębów, zadziwiająco mocno przypominały współczesne. Był to z pewnością sposób na pozbycie się bólu i choroby, bowiem zainfekowany ząb to nie tylko zagrożenie dla jamy ustnej, ale również dla całego organizmu.

 

 

 

Bakterie powodujące próchnice stanowią bowiem duże zagrożenie również dla innych organów naszego ciała, szczególnie zagrożonymi przez nie są:

 

  • serce – badania naukowe dowodzą, że zepsute zęby mogą wywołać zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie zastawek czy nawet zawał,

  • nerki – to organ odpowiedzialny za czyszczenie krwi, razem z nią do nerek trafiają wydzielane przez bakterie próchnicy toksyny, które mogą wywołać zapalenie kłębuszków nerkowych

  • stawy – toksyny produkowane przez bakterię zagnieżdżone w chorym zębie z krwią dostają się do stawów, powodując w nich stany zapalne.

 

f t g m

    

mail: infomacja@solitarytrees.net

          tel: 5874-8561-87

      kontakt bezpośredni:
   Wrocław, ul. Wrzosowa 7