Copyright 2018 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Próchnica – skąd się bierze, jak ją leczyć i jakie choroby może wywoływać?

Zdaniem specjalistów próchnicy można skutecznie zapobiegać a nawet całkowicie ją wyleczyć. Jest to choroba, która dotyka każdego z nas, dlatego tym bardziej powinniśmy się dowiedzieć w jaki sposób dbać o swoje zęby, aby jej przeciwdziałać.

Według statystyk z powodu próchnicy cierpi aż 95% społeczeństwa. Aż połowa nastolatków, która wkracza w wiek dorosłości posiada niekompletne uzębienie utracone właśnie w wyniku działania próchnicy. Rodzice uważają, że jest to w dużej mierze wina podjadania słodyczy i niezdrowych przekąsek. To prawda, choć podłoże tego problemy jest dużo bardziej złożony niż mogłoby nam się wydawać.

 

 

Eksperci tłumaczą skąd bierze się próchnica:

 

"Próchnica powodowana jest przez bakterię. W naszej jamie ustnej żyje około trzystu gatunków różnych bakterii, których łącznie jest ponad pięćdziesiąt miliardów. Niektóre z nich są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, bez innych moglibyśmy się obejść a ich obecność w jamie ustnej jest dla nas zupełnie neutralna. Istnieje jednak również grupa trzecia - czyli bakterie szkodliwe. Zalicza się do nich między innymi bakterie z grupy Streptococcus mutans odpowiedzialne za powstawanie próchnicy. Jak to się dzieje? Ten gatunek wykazuje wysoką zdolność do rozkładania cukrów. W efekcie w jamie ustnej produkowane są kwasy organiczne, które całkowicie zmieniają naturalne pH. W rezultacie bardzo często dochodzi właśnie do powstawania zarówno próchnicy, jak i miękkiego, szczelnie zamkniętego, żółtego nalotu, który nazywany jest fachowo płytką nazębną"

 

Jak leczy się próchnicę?

 

Istnieją dwa sposoby, które pozwalają w zupełności pozbyć się próchnicy

 

1.W początkowym stadium stosuje się remineralizację. Dentysta po dokładnym oczyszczeniu zęba nakłada na szkliwo cienką warstwą fluoru, który działa jak naturalna bariera ochronna dla bakterii próchniczych

 

 

2.W zaawansowanym stadium konieczne jest plombowanie - wiąże się ono z przykrym dla większości z nas borowaniem oraz wypełnieniem. Do tego celu używa się amalgamatu stanowiącego połączenie związków rtęci, ołowiu i innych. Metoda ta ma licznych przeciwników, którzy sądzą, że rtęć zawarta w plombie może uwalniać się do organizmu. Badania jednoznacznie jednak dowodzą, że jest to nieprawdziwa teza.

 

Leczeniem próchnicy zawsze powinni zajmować się wykwalifikowani i profesjonalni specjaliści. Ofertę takich można znaleźć między innymi na stronie internetowej - kps-krakow.com.pl/stomatologia-zachowawcza/.

 

 

 

Do czego może prowadzić nieleczona próchnica?

Na początku pojawią się jedynie ubytki w zębach i przykre przebarwienia - to jest moment, w którym jeszcze można zastosować zabieg remineralizacji

W następnym stadium pacjent zaczyna odczuwać przykre dolegliwości bólowe. Obserwuje się również powstanie nieświeżego oddechu

 

W miarę rozwoju bakterii próchnica może przedostać się do miazgi a stamtąd już do wnętrza organizmu powodując liczne choroby:

 

-bóle głowy, zatok, gardła, anginę

-zapalenie gardła i migdałków

-cukrzycę typu drugiego

-blaszki miażdżycowe, które są najczęstszą przyczyną zawałów serca

-choroby układu autoimmunologicznego

-a także wzdęcia, mdłości, zaparcia lub nawracające biegunki

 

 

W końcowym stadium leczenie próchnicy jest możliwe tylko dzięki leczeniu kanałowemu, którego istotą jest usunięcie miazgi i wypełnienie jej specjalną substancją zabezpieczającą ząb przed dalszym atakiem procesu chorobowego związanego z próchnicą. Zdarzają się też przypadki, że pacjent z silnie zaawansowanym stadium próchniczym musi poddać się farmakologicznej antybiotykoterapii.

 

f t g m

    

mail: infomacja@solitarytrees.net

          tel: 5874-8561-87

      kontakt bezpośredni:
   Wrocław, ul. Wrzosowa 7