Copyright 2018 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Wpływ nikotyny i używek na stan zębów

 

Nie jest żadną tajemnicą, że Polacy nie stroną od wszelakiego rodzaju używek. Oczywiście nie tyczy się to jedynie mieszkańców naszego kraju, ponieważ jak dowodzą statystyki takie nawyki są coraz częściej spotykaną tendencją również w innych krajach europejskich.

 

 

Nie chodzi tylko o zdrowie

 

Wszelkie kampanie społeczne od lat poruszają wpływ używek na stan zdrowia. Mówi się o zachorowaniach na nowotwory, marskości wątroby i innych, klasycznych skutkach nadużywania toksycznych substancji - w tym nikotyny, narkotyków i alkoholu. Rzadko jednak mówi się o stanie uzębienia, który pogarsza się z każdym kolejnym łykiem wypitego alkoholu, wypalonego papierosa, czy spożycia innych substancji.

 

 

                                      

 

 

Na jakie skutki można się więc przygotować zanim sięgniemy po stomatologiczną toksynę?

 

  • W przypadku nadmiernego spożywania kawy oraz alkoholu (zwłaszcza czerwonego wina) naturalnym tego następstwem zwykle jest wzmożona produkcja płytki nazębnej i kamienia. Jak je zwalczyć? Oczywiście najważniejsza jest profilaktyka, której celem jest eliminowanie niekorzystnych produktów z codziennych nawyków. W przypadku kiedy jest już na to za późno konieczne są profesjonalne zabiegi stomatologiczne. Przykładową ich listę możecie znaleźć na przykład tutaj - www.dentalpark-krakow.pl/

 

  • Z kolei w przypadku częstego sięgania po papierosy czy narkotyki przeżółknięte szkliwo to najłagodniejszy skutek uboczny jakiego można się spodziewać. Toksyny niszczą strukturę zębów, efektem czego są zarówno dolegliwości bólowe, jak i ubytki. Na szczęście i z tym można dziś walczyć.

 

 

 

 

f t g m

    

mail: infomacja@solitarytrees.net

          tel: 5874-8561-87

      kontakt bezpośredni:
   Wrocław, ul. Wrzosowa 7