Copyright 2018 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Zalecenia stomatologiczne – wszystko na temat profilaktyki jamy ustnej

 

Aby higiena jamy ustnej była skuteczna wszelkie działania, które ją obejmują należy wykonywać w sposób poprawny. Oto kilka zaleceń specjalistów stomatologii, którzy najlepiej wiedzą jak zadbać o zęby i dziąsła.

 

  • Zęby myj rano i wieczorem

 

To jest oczywiście absolutne minimum. Najkorzystniej byłoby, gdyby zęby były szczotkowane po każdym posiłku. Ze względu na częsty brak czasu często jest to jednak niemożliwe. Warto jednak wygospodarować kilka minut dziennie, aby po pierwszym i ostatnim posiłku pozbyć się wszelkich resztek pokarmu.

 

 

  • Pozostałości pasty wypłukuj małą ilością czystej, mineralnej wody

 

Im więcej wody, tym mniejsza skuteczność działania fluory znajdującego się w składzie past do zębów.

 

  • Zawsze używaj nici dentystycznych

 

Przestrzenie pomiędzy zębami są trudne do wyczyszczenia w inny sposób. Nawet najlepsza, dostępna szczoteczka na rynku nie jest w stanie poradzić sobie z pozostałościami po jedzeniu zlokalizowanymi właśnie pomiędzy zębami. Używanie nici wymaga wprawdzie nieco wprawy, ale po jakimś czasie ich stosowanie stanie się całkowitą rutyną. Pamiętaj również o stosowaniu płynów antybakteryjnych, które odkażą język, podniebienie i policzki. Możesz przygotować taki preparat samemu. Zapytaj jednak swojego specjalistę o bezpieczną recepturę.

 

 

  • Często żuj gumę

 

Jest to bowiem doskonały sposób na pozbycie się resztek pożywienia oraz na zachowanie świeżego oddechu.

 

  • Nie bój się stomatologa

 

Regularne wizyty to podstawa. Zaleca się, aby odbywać je przynajmniej dwa razy do roku. Przynajmniej raz na rok usuń nagromadzony kamień oraz wszelkie osady powstałe na skutek spożywania kawy i przyjmowania innych substancji.

Jeśli w dalszym ciągu masz jakiekolwiek pytania na temat profilaktyki jamy ustnej zajrzyj na stronę - www.villa-dentica.eu/ a z pewnością znajdziesz tu odpowiedź na wszystkie. Ponadto pamiętaj również, że zdrowe zęby to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim także Twoje zdrowie, które niezależnie od wszystkiego powinno być dla Ciebie najważniejszą i najcenniejszą wartością.

 

 

 

f t g m

    

mail: infomacja@solitarytrees.net

          tel: 5874-8561-87

      kontakt bezpośredni:
   Wrocław, ul. Wrzosowa 7