Copyright 2018 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Choroby wywoływane przez pasożyty

 

 

Choroby wywołane przez pasożyty nazywane są parazytozami, są to choroby, które mogą dotyczyć zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych narządów. Choroby pasożytnicze dotyczą tak zwierząt jak i ludzie. Wśród chorób powodowanych przez te drobne mikroorganizmy jakimi są pasożyty warto wymienić:

 

  • Demodeciodozę – chorobę skóry, która może objawiać się w postaci wysypki, lub trądziku. Leczy się poprzez stosowane miejscowo maści. Powodowana jest przez roztocze – nużeńca, więcej na jego temat można dowiedzieć się na stronie - nuzeniec.com.pl. Pasożyt przenosi się razem z kurzem, poprzez kontakt z zakażoną skórą oraz poprzez używanie przedmiotów osoby chorej na demodeciodozę, takich jak ręczniki, kosmetyki czy przyrządy do depilacji.

 

  • Tasiemczyca – tasiemiec jest to pasożyt, który zagnieżdża się w układzie pokarmowym człowieka (także innych kręgowców). Leczenie polega na przyjmowaniu leków, które osłabiają tasiemca i powodują jego wydalenie. Objawami choroby są zaburzenia apetytu, nagła utrata wagi, odbijanie oraz bóle głowy i nudności. Do zarażenia dochodzi poprzez mięso zawierające jaja tasiemca.

 

  • Włosienica – choroba wywołana przez włosień kręty, uważany za najgroźniejszego z ludzkich pasożytów. Do zarażenia włosieniem dochodzi poprzez spożycie zarażonego nim mięsa. Pasożyt atakuje mięśnie człowieka. Objawami są bóle mięśni, obrzęk twarzy, bóle głowy, gorączka, biegunka. Leczenie polega na przyjmowaniu odpowiednich leków, jednak wielu z nich nie należy stosować u kobiet w ciąży.

 

 

f t g m

    

mail: infomacja@solitarytrees.net

          tel: 5874-8561-87

      kontakt bezpośredni:
   Wrocław, ul. Wrzosowa 7