Copyright 2018 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Predyspozycje niezbędne do wykonywania zawodu opiekuna medycznego osoby starszej

 

Opiekun medyczny osoby starszej odpowiada przede wszystkim za stan zdrowia seniora. Może tego dokonać poprzez regularną kontrolę jego parametrów, takich jak ciśnienie krwi, poziom cukru, czy w wyniku innych podobnych badań. Oprócz tego opiekun odpowiedzialny jest także za zdrowie psychiczne podopiecznego. Należy mu pomagać w sprawach z którymi sobie z różnych powodów nie radzi. Aby sprostać wymaganiom stawianym przez ten zawód niezbędne są odpowiednie predyspozycje.

 

 

 

Cechy dobrego opiekuna medycznego

 

- Opiekun powinien być osobą cierpliwą, przede wszystkim dlatego, że osoby starsze często miewają gorszy nastrój, mogą być powolne i ociężałe.

- Należy zachowywać powagę i wspierać seniora w jego działaniach. Kolejną ważną cechą jest empatia. Pamiętajmy, że kiedyś i my będziemy starzy, dlatego należy starać się zrozumieć drugą osobę, jej lęki, potrzeby i obawy.

- Indywidualne podejście do każdego pacjenta również jest niezmiernie ważne. Nie należy seniorów traktować tylko jak przypadki medyczne. Pamiętajmy, że to są czyiś rodzice i dziadkowie. Osoba będąca opiekunem medycznym powinna także być pogodna i uprzejma.

 

 

Rola opiekuna w domu pielęgniarskim

 

Domy pielęgniarskie oferują całodobową opiekę medyczną. Podobny ośrodek znajdziemy pod adresem - www.pielegniarski-dom-opieki.pl 1.

a) Opiekunowie w domach opieki również powinni wyróżniać się spokojem, opanowaniem i uprzejmością.

b) Nie bez znaczenie są zdolności interpersonalne, tym bardziej, że zazwyczaj takie ośrodki posiadają większą ilości pacjentów.

c) Każdemu z nich należy się odpowiednia opieka. Czasami terapeutycznie może działać samo pogodne podejście do chorego. Wysłuchanie żali starszej osoby jest jednym z elementów tej pracy. d) W domach opieki seniorzy nie tylko mogą liczyć na pomoc opiekunów, ale także na wsparcie osób w podobnym wieku. Nie bez znaczenia jest także stały nadzór medyczny, kontrole przeprowadzane przez lekarzy. Pozwala to na uzyskanie pewności, że zdrowiu seniora nic nie zagraża.

 

 

 

f t g m

    

mail: infomacja@solitarytrees.net

          tel: 5874-8561-87

      kontakt bezpośredni:
   Wrocław, ul. Wrzosowa 7