Copyright 2018 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Fizjoterapeuta- informacje na temat zakresu działalności

 

Fizjoterapeuta jest osobą prowadzącą leczenie w sposób niefarmakologiczny. Nie wykorzystuje on również zabiegów operacyjnych.

 

 

Cele fizjoterapii

 

Celem zabiegów fizjoterapii jest poprawa kondycji psychofizycznej pacjenta, a także walka z bólem i ograniczeniami ruchowymi. Fizjoterapeuta leczy lub sprawuje nadzór nad leczeniem problemów mięśniowych, szkieletowych, czy oddechowych.

 

 

Specjalizacje występujące w fizjoterapii

 

Fizjoterapeuci mogą być wyspecjalizowani w określonych dziedzinach.

 

a. Ortopedia i traumatologia.

b. Neurologia.

c. Reumatologia.

d. Kardiologia.

e. Pulmonologia.

f. Onkologia.

 

                                       

 

Kto najczęściej kierowany jest na leczenie fizjoterapeutyczne?

 

  • Leczeniu fizjoterapeutycznemu poddaje się przede wszystkim osoby z bólem stawów, kolan, czy bólem poszczególnych odcinków kręgosłupa, a także wszystkich pacjentów ze stanami pourazowymi stawu skokowego. Szczegóły na temat podobnego leczenia znajdziemy w placówce ze strony -  klinika-rehabilitacji.eu/oklinice,nasze-czasopismo-naukowe,pl.html.
  • Inną grupą równie często kierowaną na fizjoterapię są osoby po udarach i niedowładem tułowia oraz kończyn.
  • Fizjoterapeuci z powodzeniem pracują również z osobami po amputacji niektórych kończyn w celu lepszej ich adaptacji na przykład do noszenia i funkcjonowania z protezą.
  • Pomocy fizjoterapeuty wymagają także osoby cierpiące na przypadłości związane z kardiologią, onkologią i pulmonologia. Głównym celem wszelkich czynności jest przywrócenie pełnej sprawności lub zwiększenie wydolności organizmu.
  • Również sportowcy korzystają z pomocy fizjoterapeuty, zarówno podczas leczenia urazów jak w trakcie przygotowań do sezonu, po to, aby wzmocnić poszczególne partie mięśni i poprawić ich motorykę.
  • Ostatnią, ale również ważną grupą biorąca udział w leczeniu fizjoterapeutyczną, są osoby starsze. W tym przypadku celem terapeuty jest opóźnienie efektów starzenia, a także poprawa i utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Ważne jest także podtrzymanie zdolności starszej osoby do samodzielnego funkcjonowania, co zawsze ma dobry wydźwięk społeczny i psychologiczny.

 

 

 

 

 

f t g m

    

mail: infomacja@solitarytrees.net

          tel: 5874-8561-87

      kontakt bezpośredni:
   Wrocław, ul. Wrzosowa 7