Copyright 2018 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Nowotwory skóry to problem dotykający coraz większą liczbę Polaków

Problemem zdrowotnym, który dotyka coraz większą liczbę naszych rodaków, są różnorodne zmiany nowotworowe skóry. Jak pokazują najnowsze badania, na czerniaka zapada rocznie około 3,5 tysiąca Polaków. Z kolei rak podstawnokomórkowy atakuje ponad 8 tysięcy pacjentów dermatologów. Jest to znaczący wzrost w porównaniu z badaniami przeprowadzanymi dwadzieścia lat temu.

 

 

 

Jeszcze smutniejszą informacją wydaje się być fakt, że mimo rozwoju technologii, wzrasta również śmiertelność wśród osób u których wykryto nowotwory skóry. W Polsce statystyka ta wydaje się łączyć z niedostępnością terapii celowanej, która jako jedyna daje szansę wyleczenia zaawansowanego czerniaka czy raka podstawnokomórkowego.

 

Co jest główną przyczyną rozwoju nowotworów skóry?

 

Lekarze zgodnie przyznają, że jednym z głównych powodów zachorowania na nowotwory skóry jest jej nadmierna ekspozycja na słońce oraz promienie UV. Także działanie czynników chemicznych takich jak herbicydy (obecne w środkach ochrony roślin), środki grzybobójcze, związki arsenu czy pochodne ropy naftowej (używane niestety do produkcji kosmetyków) może przyczynić się do zmian nowotworowych.

 

 

 

Samokontrola największym wrogiem raka skóry.

 

Każda podejrzana zmiana jaką zauważamy na swojej skórze powinna być konsultowana z dermatologiem. Zwykle najbardziej w oczy rzucają się zmiany barwnikowe o asymetrycznym, nieregularnym kształcie oraz nierównomiernym rozkładzie barwnika, zwiastujące czerniaka. Niepokój mogą wzbudzić również różnego rodzaju guzki (objaw raka podstawnokomórkowego).

 

 

 

 

Lekarz po odpowiedniej analizie zmian z użyciem dermatoskopu, może zlecić wykonanie badania histopatologicznego, które dokładnie wskaże, czy mamy do czynienia z nowotworem.

 

Najbardziej niebezpieczna choroba nowotworowa skóry, czyli czerniak, wykryta odpowiednio wcześnie jest całkowicie wyleczalna. Sytuacja robi się nieco bardziej skomplikowana, jeśli zmiana nowotworowa przekroczy 4mm. Szacunki wskazują, że w takiej sytuacji na czerniaka umiera nawet co druga osoba.

 

f t g m

    

mail: infomacja@solitarytrees.net

          tel: 5874-8561-87

      kontakt bezpośredni:
   Wrocław, ul. Wrzosowa 7